کافه سه میم

قهوه ترک و طرز تهیه آن

قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک

  • قهوه ترک سه میم

قهوه ترک :

قهوه ترک در اصل یک روش سرو قهوه می باشد.

قهوه ترک یک قهوه غلیظ می باشد که از دانه های برشته شده قهوه تهیه می شود و سپس باید آن را بسیار ریز آسیاب کنید تا پودر یک دست و شنی مانندی بدست آید.

قهوه ترک بر روی شعله گاز و درون قهوه جوشی به نام جذوه یا جاذوه جوشانده و تهیه می شود.

قهوه ترک از زمان های بسیار قدیم در خاورمیانه تهیه می شده است و آداب و رسوم مخصوصی برای تهیه و سرو کردن داشته است.

قهوه ترک را می توانید با هر یک از انواع قهوه که تمایل داشتید درست کنید ولی بهتر است از قهوه هایی همچون قهوه مهمت افندی که تولیدی خود کشور ترکیه می باشد استفاده کنید.

دلیل آن هم به این خاطر است که قهوه مهمت افندی به همان شیوه ترکیه با میزان بسیار بالایی برشته می شود و سپس با آسیاب بسیار زیر به پودر تبدیل می شود.

قهوه ترک در فنجان های کوچک حدود 80 سی سی سرو می شود و برای هر فنجان از یک تا دو قاشق پودر قهوه استفده می شود و به اندازه همان فنجان سرو به آب سرد نیاز داریم.

جذوه ایی که می خواهید برای تهیه قهوه ترک استفاده کنید بهتر است از جنس مسی باشد زیرا مس باعث انتقال یکنواخت حرارت به تمام قهوه می شود و همچنین قطر دهانه جذوه باید از کف آن کمتر باشد تا قهوه بهتر دم بکشد.

 

 

قهوه ترک جز قهوه های دمی محسوب می شود و باید آن را روی حرارت به دم آورد و باید دقت کنید که زیاد نجوشد وگرنه طعم تلخ و بدی پیدا می کند.

طرز تهیه قهوه ترک :

به ازای هر فنجان قهوه ترک که می خواهید سرو کنید می توانید از یک تا دو قاشق چای خوری پودر قهوه استفاده می شود و این میزان به غلظت پودر قهوه شما بستگی دارد. (اگر قهوه ایی که دارید غلظت خوبی دارد یک قاشق کافی است.)

در اولین مرحله به ازای هر فنجان که می خواهید سرو کنید یک فنجان آب سرد درون جذوه بریزید.

حال به ازای هر فنجان یک قاشق تا دو قاشق چای خوری پودر قهوه به جذوه اضافه کنید.

برای مثال اگر می خواهید پنج فنجان قهوه ترک تهیه کنید ، ابتدا پنج فنجان آب سرد درون جذوه ریخته و به آن پنج قاشق چای خوری پودر قهوه اضافه می شود. (اگر غلظت قهوه کم بود ده قاشق پودر قهوه اضافه کنید.)

اگر می خواهید قهوه ترک خود را شیرین کنید بهتر است شکر در همین مرحله به جذوه اضافه شود و در کل بهتر است که میزان شکر زیاد نباشد.

حال تمام مواد درون جذوه را به خوبی هم بزنید تا کاملا یک دست شود.

در این مرحله جذوه را بر روی شعله ملایم قرار دهید.

حدود 4 تا 5 دقیقه زمان می برد تا قهوه دم بکشد.

زمانی که روی قهوه یک لایه کف ایجاد شد و قبل از اینکه قهوه قل بخورد ، جذوه را از روی حرارت بردارید و کف آن را با یک قاشق درون فنجان سرو بریزید.

دوباره جذوه را برای مدت تقریبی 10 تا 12 دقیقه روی شعله ملایم قرار می دهیم و توجه داشته باشید که قهوه را قبل از اینکه قل بخورد از روی شعله بر دارید و درون فنجان سرو خود بریزید.

در پایان شما یک قهوه ترک عالی با یک لایه کف خواهید داشت.

اگر از طرفداران قهوه ترک هستید و دوست دارید یک قهوه ترک عالی را میل کنید به کافی شاپ سه میم تشریف بیاورید.

کافی شاپ سه میم برای تهیه قهوه ترک از قهوه مهمت افندی اورجینال استفاده می کند و به همان شیوه سنتی آن را تهیه می کند.

 

 

کافی شاپ سه میم با داشتن فضای بسیار شیک و خانوادگی و آرامی که دارد یکی از بهترین کافی شاپ های شیراز می باشد که طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و می توانید انواع نوشیدنی های گرم و سرد که تمایل دارید را سفارش داده و میل نمایید.

علاوه بر این در وبسایت اینترنتی فروشگاه سه میم می توانید قهوه مهمت افندی اصل را خریداری نموده و از خوردن یک فنجان قهوه ترک عالی و بینظیر لذت ببرید.

 

 

 

قهوه وی 60قهوه کمکسقهوه ترک مهمت افندیقهوه عربی (دله)سایفونقهوه فرانسهقهوه سبزقهوه کلد برو Cold brew

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top