کافه سه میم

قهوه مارک

چطور قهوه مارک را تشخیص دهیم

ویژگی لازم برای اینکه یک قهوه به عنوان قهوه مارک معرفی شود

معرفی قهوه های مارک جهان

 • قهوه مارک

قهوه مارک

.قهوه مارک (Mark Coffee) به قهوه هایی که توسط شرکت های معتبر جهانی تولید می شوند ، گفته می شود؛ شرکت های تولید کننده قهوه که به دلایل مختلفی همچون با کیفیت بودن محصولاتشان به اندازه ای در میان مردم جهان اعتبار کسب کرده اند که به آنها قهوه مارک یا قهوه برند لقب داده اند و حتی افراد بسیاری حاضر هستند چشم بسته قهوه های تولیدی آن شرکت ها را خریداری کرده و مصرف نمایند.

.برای اینکه قهوه های یک شرکت بتواند در میان قهوه های مارک قرار بگیرد باید از میان فیلتر های بسیاری که توسط سازمان های غذایی و سنجش جهانی در نظر گرفته شده اند ، با موفقیت رد شوند و همچنین یکسری ملاک هایی را مردم به دنبال آنها هستند را نیز باید داشته باشد.

از جمله معیار هایی که برای قهوه مارک شدن نیاز هست می توان به مواد زیر اشاره کرد :

 1. قهوه مارک باید از دانه های قهوه مرغوب و با کیفیت تولید شده باشد.

 2. قهوه مارک باید به درستی بو و رست شده باشد.( نباید بیش از حد یا خیلی کم بو داده شده باشند که یا طعم و مزه آن اصلا مشخص نباشد یا بطور کلی طعم و بوی سوختگی بدهد.)

 3. قهوه مارک باید به راحتی در دسترس و قابل خریداری باشد. ( قهوه هایی که فقط در یک منطقه تولید و عرضه می شوند نمی توانند شهرت جهانی پیدا کنند.)

 4. قهوه مارک باید دارای بسته بندی مناسب و با کیفیت باشد زیرا این امر علاوه بر زیبایی محصول در دید مشتری ، در حفظ طعم و بوی قهوه برای زمان طولانی تر موثر بوده و همین باعث می شوند افراد بیشتر به خرید آن قهوه ترغیب شوند.

 5. یک قهوه مارک باید از سازمان غذایی جهانی نیز تایید های لازم را دریافت کرده باشد.

 6. یکی دیگر از نشانه های قهوه مارک داشتن یک لوگوی واحد و ثبت شده می باشد که بر اساس آن بتوان اصالت قهوه را تایید نمود.

 7. از دیدگاه افراد قهوه دوست ، یک قهوه مارک باید طعم عالی و بوی خوش و جذب کننده ای در هنگام نوشیدن داشته باشد و بتواند علاوه بر تامین انرژی برای بدن ، باعث شادابی روحی و ارضای حس فرد بشود.

.شرکت های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که قهوه های مارک و برند تولید می کنند.

.این شرکت ها برای تولید قهوه های خود از بهترین و مرغوب ترین دانه های قهوه عربیکا و روبوستا استفاده می کنند؛ حتی بعضی از شرکت ها با وجودی که در کشور خودشان قهوه تولید نمی شوند ، از مزارع کشور هایی دانه قهوه خریداری می کنند که تمام مراحل کاشت و پرورش و برداشت دانه ها ، تحت نظارت دقیق کارشناسان خودشان انجام گرفته باشد.

.نکته ایی که در هنگام کشت دانه های قهوه بسیار حائز اهمیت می باشد ، این است که باید به جنس خاک محل مورد نظر توجه شود زیرا نوع خاک در محصول نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد و

و در ضمن بنا به نوع دانه قهوه (عربیکا یا روبوستا بودن دانه) باید دانه را درون خاک متناسب آن کشت کنند تا بهترین محصول را بتوانند داشته باشند.

 

قهوه مارک،قهوه برند،قهوه اصل،بهترین قهوه،فروش قهوه برند،فروش قهوه مارک

 

.قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری نسبت به قهوه روبوستا می باشد و طعم ترشی آن از روبوستا بیشتر بوده ولی با این حال قهوه عربیکا به دلیل داشتن طعم ملایم تر و شیرین تر و بوی دلنشین تری که نسبت به قهوه روبوستا دارد ، متقاضی و طرفدار بیشتری دارد.

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

.قهوه های تولیدی توسط شرکت ها گاهی تماما از دانه عربیکا یا دانه روبوستا تولید می شوند و گاهی از ترکیب این دو نوع قهوه استفاده می شود؛ قهوه های ترکیبی نیز دارای درصد های مختلفی از قهوه عربیکا و روبوستا می باشند به عنوان مثال یک ترکیب می تواند شامل 30 درصد دانه قهوه عربیکا و 70 درصد دانه قهوه روبوستا باشد و یا برعکس ؛ مسلما هر چه میزان درصد هر کدام از این قهوه ها در ترکیب بیشتر باشد ، قهوه تولیدی خصوصیت آن قهوه را بیشتر در خود دارد.

 

قهوه مارک،قهوه برند،قهوه اصل،بهترین قهوه،فروش قهوه برند،فروش قهوه مارک

 

.اینکه کدام یک از این قهوه ها برای شما بهتر است را فقط از طریق تست کردن و نوشیدن آن می توانید متوجه شوید. البته باید چند موضوع را برای خود مشخص کنید مثل اینکه به دنبال کافئین بالا هستید یا خیر؟ به چه اندازه می خواهید از قهوه انرژی دریافت کنید؟ و حتی اینکه تا چه مقدار می خواهید هزینه کنید نیز در انتخاب قهوه تاثیر گذار است!؟

 بهترین قهوه برای من

.پس بنا به مطالب گفته چندین راه ساده برای شناخت قهوه مارک از قهوه بی کیفیت وجود دارد :

 • حتما از فروشگاه های معتبر قهوه را خریداری کنید.

 • قهوه مارک دارای پاکت یا قوطی های پلمپ شده می باشد و لوگوی شرکت و نام شرکت بر روی بسته حک شده است.

 • قهوه های مارک کمترین عوارض را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.

 • قهوه مارک دارای ترکیبات کاملا مشخصی هستند و طعم و بوی دانه های قهوه بسیار خوش و مجذوب کننده می باشند و رنگ دانه های قهوه مارک و برند از قهوه ای روشن تا قهوه تیره می باشد.

.در پایان توصیه ایی که داریم این است که به جای آنکه به سراغ قهوه های فله موجود در بازار بروید ، از قهوه های مارک و شرکتی استفاده کنید تا دچار مشکلاتی همانند تپش قلب ، افت فشار ، سر گیجه و ... نشوید ؛ زیرا این قهوه ها تحت نظارت کامل و با انجام آزمایشات دقیق ، ترکیب و تولید می شوند.

.یکی از فروشگاه های قهوه معتبر در کشور که انواع قهوه های مارک را می توانید از آنجا خریداری کنید ، فروشگاه قهوه سه میم می باشد.

.در فروشگاه اینترنتی قهوه سه میم این امکان برایتان فراهم شده است که به راحتی و تنها با یک کلیک ، هر کدام از قهوه های مارک که تمایل دارید را خریداری نمائید و از نوشیدن یک قهوه اصل با طعم واقعی لذت ببرید.

.اگر در شیراز هستید می توانید به کافی شاپ سه میم تشریف بیاورید و هر کدام از قهوه های مارک را که مدنظر دارید ، میل نمائید.

بهترین قهوه های مارک جهان

قهوه مارک کاریبو

.کمپانی قهوه کاریبو (Caribou Coffee) توسط جان پوکت و همسرش کیمبرلی بوکت در سال 1992 در مینه سوتا آمریکا تاسیس شد.

 

caribou،کاریبو،قهوه کاریبو،قهوه برند کاریبو،قهوه مارک کاریبو،فروش قهوه کاریبو در شیراز

 

.کاریبو (Caribou) به معنای گوزن شمالی است و پوکت ها دلیل انتخاب این نام را این گونه بیان کرده اند که در سفری که به کوهستان های آلاسکا داشتند ، باعث شد روحیه آنها بسیار تغییر پیدا کند و بسیار پر نشاط و با روحیه شده بودند و دوست داشتند که این حالت و این روحیه را به نوعی حفظ کرده و آن را به افراد دیگر هم انتقال دهند؛ به همین خاطر تصمیم به راه اندازی یک شرکت خاص گرفتند که بتواند برای همه افراد به عنوان محلی برای فرار از روزمرگی محسوب شود.

.کمپانی کاریبو به صورت یک شرکت خصوصی محله محور فعالیت دارد که به خرده فروشی اختصاصی قهوه های با کیفیت ، چای ، محصولات نانوایی و کالا های مرتبط با آنها می پردازد.

.شرکت قهوه برند کاریبو کافی به عنوان دومین فروشگاه و کافی شاپ های زنجیره ای در آمریکا بعد از استارباکس معرفی می شود.

.سرانجام پوکت ها بعد از تحقیق و بررسی های بسیار در 1992 به مینیاپولیس نقل مکان کردند و با تکیه بر جمعیت مثبت آنجا و همچنین آشنایانی که در آنجا داشتند اولین کافی شاپ خود را راه انداختند که خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شدند.

.سرعت رشد آنها به قدری بود که توانستند در چند ماه شعبه دوم خود را در منطقه شمال مینیاپولیس راه اندازی کنند.

.کاریبو برای گسترش فعالیت های خود به سراغ سوپر مارکت ها رفت و توافق نامه ای مبنی بر تامین قهوه برای کارکنان آنها ، فروش دانه های قهوه و کالا های مارک دار در آن سوپر مارکت ها تنظیم کردند؛ همچنین با خرده فروشی هایی مانند کتابفروشی ها و شیرینی فروشی ها روابط کاری خوبی را ایجاد کردند که در رشد فروش آنها بسیار تاثیر گذار بود.

.شرکت کاریبو کافی یک توزیع کننده قهوه ویژه و اسپرسو است و به عنوان دومی شرکت مشهور خرده فروشی قهوه در آمریکا بعد از استارباکس قرار دارد.

 

 

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top