کافه سه میم

قهوه مارک

چطور قهوه مارک را تشخیص دهیم

ویژگی لازم برای اینکه یک قهوه به عنوان قهوه مارک معرفی شود

معرفی قهوه های مارک جهان

 • قهوه مارک

قهوه مارک

.قهوه مارک (Mark Coffee) به قهوه هایی که توسط شرکت های معتبر جهانی تولید می شوند ، گفته می شود؛ شرکت های تولید کننده قهوه که به دلایل مختلفی همچون با کیفیت بودن محصولاتشان به اندازه ای در میان مردم جهان اعتبار کسب کرده اند که به آنها قهوه مارک یا قهوه برند لقب داده اند و حتی افراد بسیاری حاضر هستند چشم بسته قهوه های تولیدی آن شرکت ها را خریداری کرده و مصرف نمایند.

.برای اینکه قهوه های یک شرکت بتواند در میان قهوه های مارک قرار بگیرد باید از میان فیلتر های بسیاری که توسط سازمان های غذایی و سنجش جهانی در نظر گرفته شده اند ، با موفقیت رد شوند و همچنین یکسری ملاک هایی را مردم به دنبال آنها هستند را نیز باید داشته باشد.

از جمله معیار هایی که برای قهوه مارک شدن نیاز هست می توان به مواد زیر اشاره کرد :

 1. قهوه مارک باید از دانه های قهوه مرغوب و با کیفیت تولید شده باشد.

 2. قهوه مارک باید به درستی بو و رست شده باشد.( نباید بیش از حد یا خیلی کم بو داده شده باشند که یا طعم و مزه آن اصلا مشخص نباشد یا بطور کلی طعم و بوی سوختگی بدهد.)

 3. قهوه مارک باید به راحتی در دسترس و قابل خریداری باشد. ( قهوه هایی که فقط در یک منطقه تولید و عرضه می شوند نمی توانند شهرت جهانی پیدا کنند.)

 4. قهوه مارک باید دارای بسته بندی مناسب و با کیفیت باشد زیرا این امر علاوه بر زیبایی محصول در دید مشتری ، در حفظ طعم و بوی قهوه برای زمان طولانی تر موثر بوده و همین باعث می شوند افراد بیشتر به خرید آن قهوه ترغیب شوند.

 5. یک قهوه مارک باید از سازمان غذایی جهانی نیز تایید های لازم را دریافت کرده باشد.

 6. یکی دیگر از نشانه های قهوه مارک داشتن یک لوگوی واحد و ثبت شده می باشد که بر اساس آن بتوان اصالت قهوه را تایید نمود.

 7. از دیدگاه افراد قهوه دوست ، یک قهوه مارک باید طعم عالی و بوی خوش و جذب کننده ای در هنگام نوشیدن داشته باشد و بتواند علاوه بر تامین انرژی برای بدن ، باعث شادابی روحی و ارضای حس فرد بشود.

.شرکت های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که قهوه های مارک و برند تولید می کنند.

.این شرکت ها برای تولید قهوه های خود از بهترین و مرغوب ترین دانه های قهوه عربیکا و روبوستا استفاده می کنند؛ حتی بعضی از شرکت ها با وجودی که در کشور خودشان قهوه تولید نمی شوند ، از مزارع کشور هایی دانه قهوه خریداری می کنند که تمام مراحل کاشت و پرورش و برداشت دانه ها ، تحت نظارت دقیق کارشناسان خودشان انجام گرفته باشد.

.نکته ایی که در هنگام کشت دانه های قهوه بسیار حائز اهمیت می باشد ، این است که باید به جنس خاک محل مورد نظر توجه شود زیرا نوع خاک در محصول نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد و

و در ضمن بنا به نوع دانه قهوه (عربیکا یا روبوستا بودن دانه) باید دانه را درون خاک متناسب آن کشت کنند تا بهترین محصول را بتوانند داشته باشند.

 

قهوه مارک،قهوه برند،قهوه اصل،بهترین قهوه،فروش قهوه برند،فروش قهوه مارک

 

.قهوه عربیکا دارای کافئین کمتری نسبت به قهوه روبوستا می باشد و طعم ترشی آن از روبوستا بیشتر بوده ولی با این حال قهوه عربیکا به دلیل داشتن طعم ملایم تر و شیرین تر و بوی دلنشین تری که نسبت به قهوه روبوستا دارد ، متقاضی و طرفدار بیشتری دارد.

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

.قهوه های تولیدی توسط شرکت ها گاهی تماما از دانه عربیکا یا دانه روبوستا تولید می شوند و گاهی از ترکیب این دو نوع قهوه استفاده می شود؛ قهوه های ترکیبی نیز دارای درصد های مختلفی از قهوه عربیکا و روبوستا می باشند به عنوان مثال یک ترکیب می تواند شامل 30 درصد دانه قهوه عربیکا و 70 درصد دانه قهوه روبوستا باشد و یا برعکس ؛ مسلما هر چه میزان درصد هر کدام از این قهوه ها در ترکیب بیشتر باشد ، قهوه تولیدی خصوصیت آن قهوه را بیشتر در خود دارد.

 

قهوه مارک،قهوه برند،قهوه اصل،بهترین قهوه،فروش قهوه برند،فروش قهوه مارک

 

.اینکه کدام یک از این قهوه ها برای شما بهتر است را فقط از طریق تست کردن و نوشیدن آن می توانید متوجه شوید. البته باید چند موضوع را برای خود مشخص کنید مثل اینکه به دنبال کافئین بالا هستید یا خیر؟ به چه اندازه می خواهید از قهوه انرژی دریافت کنید؟ و حتی اینکه تا چه مقدار می خواهید هزینه کنید نیز در انتخاب قهوه تاثیر گذار است!؟

 بهترین قهوه برای من

.پس بنا به مطالب گفته چندین راه ساده برای شناخت قهوه مارک از قهوه بی کیفیت وجود دارد :

 • حتما از فروشگاه های معتبر قهوه را خریداری کنید.

 • قهوه مارک دارای پاکت یا قوطی های پلمپ شده می باشد و لوگوی شرکت و نام شرکت بر روی بسته حک شده است.

 • قهوه های مارک کمترین عوارض را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.

 • قهوه مارک دارای ترکیبات کاملا مشخصی هستند و طعم و بوی دانه های قهوه بسیار خوش و مجذوب کننده می باشند و رنگ دانه های قهوه مارک و برند از قهوه ای روشن تا قهوه تیره می باشد.

.در پایان توصیه ایی که داریم این است که به جای آنکه به سراغ قهوه های فله موجود در بازار بروید ، از قهوه های مارک و شرکتی استفاده کنید تا دچار مشکلاتی همانند تپش قلب ، افت فشار ، سر گیجه و ... نشوید ؛ زیرا این قهوه ها تحت نظارت کامل و با انجام آزمایشات دقیق ، ترکیب و تولید می شوند.

.یکی از فروشگاه های قهوه معتبر در کشور که انواع قهوه های مارک را می توانید از آنجا خریداری کنید ، فروشگاه قهوه سه میم می باشد.

.در فروشگاه اینترنتی قهوه سه میم این امکان برایتان فراهم شده است که به راحتی و تنها با یک کلیک ، هر کدام از قهوه های مارک که تمایل دارید را خریداری نمائید و از نوشیدن یک قهوه اصل با طعم واقعی لذت ببرید.

.اگر در شیراز هستید می توانید به کافی شاپ سه میم تشریف بیاورید و هر کدام از قهوه های مارک را که مدنظر دارید ، میل نمائید.

بهترین قهوه های مارک جهان

قهوه مارک کاریبو :

.کمپانی قهوه کاریبو (Caribou Coffee) توسط جان پوکت و همسرش کیمبرلی بوکت در سال 1992 در مینه سوتا آمریکا تاسیس شد.

.کاریبو (Caribou) به معنای گوزن شمالی است و پوکت ها دلیل انتخاب این نام را این گونه بیان کرده اند که در سفری که به کوهستان های آلاسکا داشتند ، باعث شد روحیه آنها بسیار تغییر پیدا کند و بسیار پر نشاط و با روحیه شده بودند و دوست داشتند که این حالت و این روحیه را به نوعی حفظ کرده و آن را به افراد دیگر هم انتقال دهند؛ به همین خاطر تصمیم به راه اندازی یک شرکت خاص گرفتند که بتواند برای همه افراد به عنوان محلی برای فرار از روزمرگی محسوب شود.

.کمپانی کاریبو به صورت یک شرکت خصوصی محله محور فعالیت دارد که به خرده فروشی اختصاصی قهوه های با کیفیت ، چای ، محصولات نانوایی و کالا های مرتبط با آنها می پردازد.

.شرکت قهوه برند کاریبو کافی به عنوان دومین فروشگاه و کافی شاپ های زنجیره ای در آمریکا بعد از استارباکس معرفی می شود.

.سرانجام پوکت ها بعد از تحقیق و بررسی های بسیار در 1992 به مینیاپولیس نقل مکان کردند و با تکیه بر جمعیت مثبت آنجا و همچنین آشنایانی که در آنجا داشتند اولین کافی شاپ خود را راه انداختند که خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شدند.

.سرعت رشد آنها به قدری بود که توانستند در چند ماه شعبه دوم خود را در منطقه شمال مینیاپولیس راه اندازی کنند.

.کاریبو برای گسترش فعالیت های خود به سراغ سوپر مارکت ها رفت و توافق نامه ای مبنی بر تامین قهوه برای کارکنان آنها ، فروش دانه های قهوه و کالا های مارک دار در آن سوپر مارکت ها تنظیم کردند؛ همچنین با خرده فروشی هایی مانند کتابفروشی ها و شیرینی فروشی ها روابط کاری خوبی را ایجاد کردند که در رشد فروش آنها بسیار تاثیر گذار بود.

.شرکت کاریبو کافی یک توزیع کننده قهوه ویژه و اسپرسو است و به عنوان دومی شرکت مشهور خرده فروشی قهوه در آمریکا بعد از استارباکس قرار دارد.

 

caribou،کاریبو،قهوه کاریبو،قهوه برند کاریبو،قهوه مارک کاریبو،فروش قهوه کاریبو در شیراز

 

قهوه مارک جیموکا :

.کمپانی قهوه جیموکا (Gimoka) یکی از شرکت های قهوه ایتالیایی است که توسط ایوان پادلی در سال 1982 راه اندازی شد و یکی از بزرگ ترین رست کننده های قهوه در ایتالیا می باشد که به صورت خانوادگی اداره می شود.

.ترکیبات قهوه های جیموکا بر اساس سنت های قهوه ایتالیایی و بر اساس دهه ها تجربه و اشتیاق به قهوه و دانش برشته می شود و به جرات می توان گفت جیموکا برای هر سلیقه ایی در جهان یک قهوه تولیدی دارد که باعث می شود فرد از نوشیدن قهوه خوشحال و راضی باشد.

.کمپانی قهوه برند جیموکا انواع قهوه را در قالب های مختلف همچون دانه قهوه و پودر قهوه تولید می کند و در سال های اخیر تولید گسترده انواع کپسول های قهوه با طعم های مختلف و همچنین سازگار با انواع دستگاه ها را در خط تولید قرار داده است که با استقبال بینظیری هم روبرو شده است.

.برند جیموکا توانسته به عنوان یکی از اصل ترین شرکت های رست کننده جهان جایگاه خود را اثبات نموده و سوپر مارکت ها و شرکت های قهوه کوچک تر را از مشتریان اصلی خود کند؛ البته این امر نتیجه استراتژیک خاصی بود که جیموکا اجرا نمود و به دنبال به حداکثر رساندن کنترل خود بر زنجیره تامین کننده تمام اقشار بالا و پایین دست خود بود تا بتواند علاوه بر فروش بیشتر ، خود را در سطوح مختلف حتی سطح بین المللی تعریف کند.

.شرکت قهوه Gimoka دانه های قهوه درجه یک ولی با قیمت مناسب را تولید می کند و همین امر باعث شده است که در اکثر فروشگاه ها و سوپر مارکت های ایتالیا موجود باشد و امروزه به بیش از پنجاه کشور جهان به صورت مستقیم صادر می شود.

 

جیموکا،قهوه جیموکا،gimoka،قهوه برند،فروش قهوه برند در شیراز،قهوه مارک در شیراز

 

قهوه مارک بوربن :

.شرکت قهوه بوربن (Borbone) از شرکت های بسیار قدیمی ایتالیایی است که به یکی از خاندان بسیار معروف فرانسه وابسته می باشد. خاندان بوربن از خانواده های مهم پادشاهی اروپا و کشور های فرانسه و اسپانیا بودند و یک شاخه فرعی از خاندان کاپستی به شمار می آیند و سپس در سده هجدهم افرادی از این خاندان بر اسپانیا و جنوب ایتالیا چیره شدند و به حکمرانی پرداختند.

.قهوه های بوربن علاوه بر دادن حس آرامش به فرد ، یادآور یک تجربه پر احساس از سنت ناپولیتن هم می باشد که یک مراسم بسیار لذت بخش و زیبایی است. در شرکت قهوه برند بوربن تمام مراحل از مرحله کاشت دانه ها در مزارع گرفته تا مراحل رست و در نهایت بسته بندی محصولات تحت نظارت بسیار دقیق انجام می گیرد.

.شرکت قهوه مارک بوربن همواره تلاش کرده که کیفیت قهوه های خود را در بالاترین حالت حفظ کند و به همین منظور از بهترین و مرغوب ترین دانه های قهوه عربیکا و روبوستا برای تولید قهوه های خود استفاده می کند و با ماشین های مدرن و به روز رست کننده و تحت نظارت کارشناسان ماهر خود ، آن دانه ها را رست داده و بسته بندی می کند.

 

Borbone،Borbone coffee،قهوه بوربن،قهوه بربون،قهوه برند،قهوه مارک،فروش قهوه مارک در شیراز

 

قهوه مارک ساعت هشت :

.شرکت ساعت هشت (Eight O’clock( یکی از برند های مطرح قهوه در جهان می باشد که هم اکنون دفتر مرکزی آن در آمریکا قرار دارد. این شرکت در سال 1859 راه اندازی شد. در ابتدای فعالیتش به دلیل فروش محصولاتش شرکت در مناطق حاشیه ای اقیانوس آرام و اطلس در ابتدا آن شرکت را با نام اختصاری "A & P" بود که مخفف نام های آن اقیانوس ها می باشد.

.در سال 1919 و بعد از معرفی خط تولید قهوه جدید ، شرکت با نام تجاری و رسمی "ساعت هشت" معرفی شد. در دهه 1920 بیشتر از یک چهارم سهم بازار تجاری قهوه در آمریکا مربوط به برند ساعت هشت بود و در 1930 این شرکت به عنوان معروف ترین قهوه برند در بین مردم آمریکا به حساب می آمد .در سال 2003 برند Eight O’clock به تعدادی سرمایه گذار از یک شرکت سهام خصوصی واگذار و دفتر مرکزی آن با نام تجاری Eight O’clock Coffee در سانفرانسیسکو  تاسیس شد و چند هفته بعد هم خط تولید قهوه آسیاب شده این برند به طور رسمی معرفی شد. 

امروزه شرکت ساعت هشت انواعی از بهترین قهوه های تک خاستگاه و مرغوب جهان را ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

 • قهوه ویژه ، به دست آمده از قهوه های آمریکای لاتین تا آفریقای شرقی

 • قهوه بدون کافئین اصلی

 • قهوه نیم کافئین

 • بهترین قهوه از قله های کلمبیا

قهوه ساعت هشت،Eight O’clock Coffee،برند ایت اوکلاک،قهوه برند،فروش قهوه مارک در شیراز

 

قهوه مارک ساکوئلا :

.شرکت قهوه ساکوئلا از سال 1856 فعالیت خود را آغاز کرده و تا به امروز هم در صنعت قهوه فعالیت دارد و توانسته خود را به عنوان یکی از شرکت های مطرح در این زمینه به اثبات برساند. .در 1856 "کلمنته ساکوئلا" در شهر آبروزو ایتالیا تجارت ادویه ، چای ، جو ، کاکائو  خود را با منشا و کیفیت های متنوع راه اندازی نمود. بعد از مدتی برادرش آنتونیو به وی پیوست. آنها برای گسترش کار خود یک انبار در همان شهر ایجاد کردند تا بتوانند به فروش عمده نیز بپردازند.

.بعد از گذراندن پیچ و خم های بسیار در طی این سال ، امروزه ساکوئلا در بسیاری از کشور های جهان نمایندگی خود را تاسیس کرده و به اکثریت کشور ها نیز صادرات انجام می دهد. در 1999 این شرکت نام تجاری “Saquella 1856” را برای خود گرفت و به یک شرکت سهامی تبدیل شد. هم اکنون شرکت توسط نسل پنجم خانواده ساکوئلا اداره می شود که همچنان به دنبال گسترش برند خود در کنار حفظ کیفیت محصولات هستند.

.شرکت Saquella Caffe قهوه های را در قالب های مختلف از جمله دانه قهوه ، پودر قهوه ، کپسول قهوه ، پد قهوه و ... تولید می کند و هر فردی در هر جایی از جهان و با هر امکاناتی که داشته باشد می تواند قهوه دلخواه خود را درست کرده و از نوشیدن آن لذت ببرد.

 

قهوه ساکوئلا،قهوه برند،قهوه مارک،saquella caffe،قهوه برند در شیراز

 

قهوه مارک آتیباسی :

.آتیباسی تنها برند معتبر در سال 1918  در منطقه بولونیا ایتالیا بود که به دلیل کیفیت مشهور بسیار خوبی را به دست آورده بود. این شرکت در ابتدا به عنوان یک کارگاه صنایع غذایی دستی فعالیت خود را آغاز کرد و محصولات آن شکلات ، بیسکویت و شیرینی بود.

.در 1925 آتیباسی که قبلا یک شرکت معمولی بود شروع به پیشرفت کرد و تعداد کارمندانش نیز افزایش پیدا کرد و به صورت تخصصی در زمینه فرآوری کاکائو و شکلات شروع به فعالیت کرد.

.امروزه برند آتیباسی برابر است با صنعت مدرن ، ترکیب سنت با آخرین فن آوری های روز دنیا.

.در سال 1993 برند آتیباسی بخشی از گروه Coind Group شد (بزرگ ترین شرکت های سرخ کردنی در ایتالیا) و کارخانه های آن به حومه ایالت بولونیا منتقل شد. از سال 2002 برند آتیباسی شروع به تولید قهوه های با کیفیت بالا کرد و در سال 2010 یکی از شعبه های خود را به گروه Coind فروخت و دومی را به مالک موثر برند آتیباسی تبدیل کرد و از سال 2015 تولیدات آتیباسی منحصرا بر تولید قهوه متمرکز شده است.

.برند قهوه Attibassi برای هر دانه قهوه یک روش متفاوت و خاصی از برشتگی را انجام می دهد تا هر نوع دانه قهوه ای بتواند در بهترین حالت و برای بدست آوردن بهترین کیفیت رست پیدا کند و همین امر باعث شده که قهوه های آتیباسی دارای عطر و طعمی بسیار دلنشین و منحصربفرد باشند.

.امروزه محصولات آتیباسی در قالب های مختلفی همچون مخلوط دانه های قهوه ، قهوه آسیاب شده و غلاف های ese و کپسول های سازگار با دستگاه های مختلف می باشد که با بهترین کیفیت تولید می شود.

 

Attibassi،قهوه آتیباسی،آتیباسی،قهوه برند در شیراز،قهوه مارک در شیراز،فروشگاه قهوه در شیراز

 

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top