کافه سه میم

قهوه برند

قهوه برند

معیار های لازم برای قهوه برند شدن

شرکت های معتبر قهوه برند در جهان

  • قهوه برند

قهوه برند

.قهوه به عنوان دومین نوشیدنی پر طرفدار در جهان می باشد که در طی یک قرن گذشته در تمام کشورهای جهان وارد شده و افراد با ذائقه های متفاوت را به خود جذب کرده است.

.بعد از اینکه دانه های قهوه به مقدار کم در چندین کشور توسط کنسولگر ها یا افراد مهاجر وارد شد ، به عنوان یک نوشیدنی جدید و خوش طعم به سرعت در میان افراد مختلف به محبوبیت رسید و همین امر باعث شد که یکسری افراد یا دولت ها شروع به سرمایه گذاری بر روی تولید و پرورش دانه های قهوه کنند.

.امروزه در تمام کشورهایی که آب و هوای مناسب برای کشت دانه های قهوه را داشته اند ، زمین های بسیاری را به کشت و پرورش قهوه های مختلف اختصاص داده شده است.

.از کشور هایی که قهوه های آنها بسیار مرغوب و موردپسند هستند و اکثرا در شرکت های تولید کننده قهوه برند مورد استفاده قرار می گیرند ، می توان به جامائیکا ، برزیل ، گواتمالا ، هند اشاره کرده و بخش اعظیمی از تولیدات دانه های قهوه را به خود اختصاص داده اند.

 

قهوه جامائیکا

قهوه برند،قهوه مارک،قهوه اصل،قهوه اورجینال،برند قهوه جهانی

 

.کشت دانه قهوه بسته به نوع قهوه متفاوت است و برای اینکه دانه قهوه مرغوبی داشته باشید تا در قهوه برند مورد استفاده قرار گیرند باید تمام مراحل پرورش و رشد دانه ها کاملا تحت نظارت کامل و زیر نظر افراد با تجربه انجام شود.

.مورد دیگری که در کیفیت دانه های قهوه موثر است ، این است که در هنگام برداشت ، دانه ها به صورت دستی از شاخه ها چیده شوند و از ماشین برای برداشت آنها تا حد امکان استفاده نشود.

.مورد دیگر این است که حتما نوع خاک مرزعه مورد نظر بررسی شود که برای کشت کدام نوع دانه قهوه ( عربیکا یا روبوستا ) مناسب است؛ زیرا همچون دیگر محصولات کشاورزی انواع مختلف دانه قهوه نیز در خاک های مختلف ، محصولات با کیفیت متفاوتی را به دست می آورد؛ پس برای داشتن بهترین محصول بهتر است قبل از کاشت دانه ها حتما خاک مورد بررسی قرار گیرد.

.به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم جهان و درخواست بسیار بالای آنها در مورد خرید و مصرف قهوه ، شرکت ها و کمپانی های بسیاری در سراسر جهان هستند که به تولید و عرضه قهوه در قالب های مختلف می پردازند تا نیاز مردم را برآورده کنند؛ چیزی که در این حیطه باید به آن اشاره کرد این است که همچون دیگر مشاغل ، تنها تعداد معدودی از این شرکت های تولید و عرضه قهوه به یک شرکت معتبر جهانی یا برند جهانی تبدیل شده اند.

.دانه قهوه خام یا قهوه سبز از گیاهان بومی آفریقا و چندین جزایر جنوب شرقی آسیا بوده است که همان طور که اشاره شد توسط افراد مختلف در سفرهایی که داشتند ، به مناطق دیگر جهان برده شد و امروزه بیش از هفتاد کشور جهان زیر کشت انواع مختلف دانه های قهوه قرار دارند.

.برای اینکه یک شرکت یا کمپانی قهوه به یک برند جهانی تبدیل شود باید حتما معیار های سازمان غذایی جهانی را رعایت کرده باشد و تمام مراحل ثبت برند و نام و لوگوی تجاری خود را گذرانده باشد.

.علاوه بر این ها نظرات مصرف کنندگان نیز در شهرت آن برند بسیار تاثیرگذار می باشد.

.از مواردی که مصرف کنندگان در مورد اینکه یک قهوه را پسندیده اند و آن را مجدد خریداری کرده یا به دیگران معرفی کرده اند ، می توان به عنوان زیر اشاره کرد:

  • نام برند تجاری : منظور آن است که نام شرکت دارای محبوبت کافی می باشد و شناخته شده است یا خیر.
  • کیفیت محصولات آن برند : مقصود آن است که محصولات شرکت مورد نظر در طی سال ها همچنان کیفیت خود را حفظ کرده باشد.
  • در دسترس بودن محصولات آن برند
  • رست مناسب و دقیق دانه های قهوه
  • استفاده از بسته بندی های مناسب و با وزن های متفاوت
  • قیمت مناسب محصولات

.به این ترتیب یک کمپانی تولید قهوه به یک برند جهانی و پر طرفدار قهوه تبدیل می شود که حتی افراد با تکیه بر نام تجاری آن برند ، حاضر به خرید محصولات مختلف آن شرکت می شود و از لاین ها و محصولات جدید آن نیز استقبال می کنند.

.تعداد بسیاری برند قهوه در جهان وجود دارد که بسیار معتبر هستند و برای حفظ اعتبار خود همه کاری را انجام می دهند و حتی کارمندان خود را به صورت اختصاصی برای خرید بهترین دانه های قهوه به مزارع قهوه در نقاط مختلف جهان می فرستند تا اطمینان خاطر کاملی را از محصول اولیه خود داشته باشند؛ بعد از انتقال دانه های قهوه خام به کارخانه تمام مراحل شست و شوی ، برشته کردن ، رست دادن و حتی بسته بندی کردن قهوه ها تحت نظارت کامل افراد ماهر و دانش آموخته این رشته انجام می شود.

 

انواع رست دانه قهوه

رست قهوه،بو دادن دانه قهوه،روست دادن دانه قهوه،برشته کردن دانه قهوه

 

.امیدوارم تا این قسمت از مطالب برایتان مفید واقع شده باشد و دلیل آن که تاکید می شود که از قهوه های برند و اصل استفاده کنید را متوجه شده باشید.

برند استارباکس (Strabucks) :

استارباکس،starbucks،قهوه استارباکس،استارباکس اصل،قهوه برند،قهوه مارک،فروش قهوه برند

 

.برند استارباکس توسط سه دوست به نام های زو سیگل ، گوردون بوکر و جری بالدون در سال 1971 و در شهر سیاتل آمریکا تاسیس شد.

.آنها در ابتدا یک فروشگاه کوچک راه اندازی کردند که فقط به فروش دانه قهوه خام و دانه قهوه رست شده می پرداخت.

.برند استارباکس (Starbucks) امروزه یکی از شرکت های بزرگ تولید قهوه آمریکا و همچنین بزرگ ترین کافی شاپ های زنجیره ایی در جهان است.

.در سال 1981 فردی به نام هاوارد شولتز به مجموعه استارباکس پیوست که در ابتدا به کار بازاریابی می پرداخت و بعد ها به دلیل فعالیت های مثبتی که در جهت رشد شرکت داشت توانست به ریاست برند استارباکس برسد و مدیریت اجرایی این شرکت را بر عهده گیرد.

.هاوارد شولتز در سفری که به میلان ایتالیا داشت با فرهنگ کافه نشینی آنها آشنا و مجذوب آن گشت و بعد از بازگشت بسیار سعی کرد که موسسان استارباکس را متقاعد کند که در کنار فروش قهوه ، کافی شاپ هم به سبک ایتالیایی راه اندازی کنند که متاسفانه با بازخورد منفی آنها روبرو شد.

.سرانجام شولتز از آنها جدا شد و کافی شاپ خود را راه اندازی نمود؛ چند سال بعد موسسان استارباکس امتیاز خود را به شولتز فروختند؛ بعد از آن شولتز استارباکس را با کافی شاپ خود ترکیب و آنها را گسترش داد.

.امروزه بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای جهان در اختیار استارباکس می باشد که در سراسر جهان بیش از سی هزار شعبه دارد و در تمام آن شعب از یک کیفیت و یک روش برای تهیه انواع قهوه و نوشیدنی ها استفاده می شود.

.استارباکس محصولات خود را در قالب دانه قهوه ، پودر قهوه ، کپسول قهوه و ... تولید و عرضه می کند.

.محصولات قهوه برند استارباکس دارای ترکیبات مختلف و طعم های متنوعی هستند که هر ذائقه ایی در جهان می تواند قهوه دلخواه خود را در میان قهوه های استارباکس بیابد.

 

برند لاوازا (Lavazza) :

لاوازا،قهوه لاوازا،برند لاوازا،lavazza،lavazza caffe،قهوه برند،فروش قهوه لاوازا

 

.موسس شرکت قهوه لاوازا فردی به نام لوئیچی لاوازا بود که در سال 1895 در شهر تورین ایتالیا فروشگاه مواد غذایی خود را راه اندازی کرد.

.شرکت لاوازا (Lavazza) یا لاواتسا یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت های قهوه ایتالیایی است که سابقه ایی بسیار طولانی در تولید و عرضه انواع قهوه دارد.

.لوئیچی لاوازا به دلیل علاقه بسیاری که به قهوه و شکلات داشت برای یادگیری بیشتر در مورد ویژگی های هر کدام از دانه های قهوه به کشور های مبدا آنها مسافرت کرد و توانست تجربه و دانش بسیار خوبی را کسب کند.

.بعد از بازگشت ، لوئیچی با تکیه بر دانشی که بدست آورده بود و به صورت آزمون و خطا شروع به ترکیب دانه های مختلف قهوه با درصد های متفاوت از قهوه های عربیکا و روبوستا و همچنین رست کردن دانه های قهوه با درجات مختلف کرد و به میزانی از مهارت رسیده بود که می توانست بنا به سلیقه مشتریان خود قهوه دلخواه آنها را ترکیب و بو دهد. همین امر باعث شهرت و افزایش مشتریان لاوازا شد و حتی از شهر های اطراف برای خرید قهوه به فروشگاه او می آمدند.

.کار لوئیچی با سرعت خوبی پیش می رفت به طوری که توانست فروشگاه کوچک خود را گسترش دهد و سرانجام در سال 1927 میلادی شرکت لوئیچی لاوازا SPA (Luigi Lavazza SPA) تاسیس شد و به این ترتیب مقدمات تجارت رسمی قهوه برند لاوازا آغاز شد که توسط لوئیچی و همسرش و فرزندانش اداره می شد.

.بسته بندی های وکیومی از جنس قلع و تحت فشار در 1950 برای اولین بار توسط شرکت لاوازا ارائه شد که تحول بزرگی در صنعت قهوه و نیز حمل و نقل آن داشت؛ این مدل بسته بندی ها باعث حفظ بهتر عطر و طعم قهوه می شد و قهوه تازگی خود را برای زمان بیشتری حفظ می کرد.

.لاوازا در زمینه تولید انواع قهوه در قالب های مختلف همچون دانه قهوه ، پودر قهوه و ... فعالیت دارد و از گذشته تا به امروزه در زمینه تولید محصولات جدید و دستگاه های جدید و همچنین به روز رسانی دانش و علم موجود در صنعت قهوه فعالیت داشته است.

.همچنین کمپانی لاوازا برای نشان دادن میزان توانایی خود در تولیدات جدید توانست اولین قهوه ساز دنیا برای استفاده در فضا را تولید کند تا فضانوردان بتوانند در مدت زمانی که در فضا هستند از طعم خوش قهوه و مزایای آن بهره مند شوند.

.امروزه کمپانی لاوازا همچنان به صورت خانوادگی و توسط نوادگان لوئیچی لاوازا اداره می شود.

 

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top