کافه سه میم

قهوه برند

قهوه برند

معیار های لازم برای قهوه برند شدن

شرکت های معتبر قهوه برند در جهان

  • قهوه برند

قهوه برند

.قهوه به عنوان دومین نوشیدنی پر طرفدار در جهان می باشد که در طی یک قرن گذشته در تمام کشورهای جهان وارد شده و افراد با ذائقه های متفاوت را به خود جذب کرده است.

.بعد از اینکه دانه های قهوه به مقدار کم در چندین کشور توسط کنسولگر ها یا افراد مهاجر وارد شد ، به عنوان یک نوشیدنی جدید و خوش طعم به سرعت در میان افراد مختلف به محبوبیت رسید و همین امر باعث شد که یکسری افراد یا دولت ها شروع به سرمایه گذاری بر روی تولید و پرورش دانه های قهوه کنند.

.امروزه در تمام کشورهایی که آب و هوای مناسب برای کشت دانه های قهوه را داشته اند ، زمین های بسیاری را به کشت و پرورش قهوه های مختلف اختصاص داده شده است.

.از کشور هایی که قهوه های آنها بسیار مرغوب و موردپسند هستند و اکثرا در شرکت های تولید کننده قهوه برند مورد استفاده قرار می گیرند ، می توان به جامائیکا ، برزیل ، گواتمالا ، هند اشاره کرده و بخش اعظیمی از تولیدات دانه های قهوه را به خود اختصاص داده اند.

 

قهوه جامائیکا

قهوه برند،قهوه مارک،قهوه اصل،قهوه اورجینال،برند قهوه جهانی

 

.کشت دانه قهوه بسته به نوع قهوه متفاوت است و برای اینکه دانه قهوه مرغوبی داشته باشید تا در قهوه برند مورد استفاده قرار گیرند باید تمام مراحل پرورش و رشد دانه ها کاملا تحت نظارت کامل و زیر نظر افراد با تجربه انجام شود.

.مورد دیگری که در کیفیت دانه های قهوه موثر است ، این است که در هنگام برداشت ، دانه ها به صورت دستی از شاخه ها چیده شوند و از ماشین برای برداشت آنها تا حد امکان استفاده نشود.

.مورد دیگر این است که حتما نوع خاک مرزعه مورد نظر بررسی شود که برای کشت کدام نوع دانه قهوه ( عربیکا یا روبوستا ) مناسب است؛ زیرا همچون دیگر محصولات کشاورزی انواع مختلف دانه قهوه نیز در خاک های مختلف ، محصولات با کیفیت متفاوتی را به دست می آورد؛ پس برای داشتن بهترین محصول بهتر است قبل از کاشت دانه ها حتما خاک مورد بررسی قرار گیرد.

.به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم جهان و درخواست بسیار بالای آنها در مورد خرید و مصرف قهوه ، شرکت ها و کمپانی های بسیاری در سراسر جهان هستند که به تولید و عرضه قهوه در قالب های مختلف می پردازند تا نیاز مردم را برآورده کنند؛ چیزی که در این حیطه باید به آن اشاره کرد این است که همچون دیگر مشاغل ، تنها تعداد معدودی از این شرکت های تولید و عرضه قهوه به یک شرکت معتبر جهانی یا برند جهانی تبدیل شده اند.

.دانه قهوه خام یا قهوه سبز از گیاهان بومی آفریقا و چندین جزایر جنوب شرقی آسیا بوده است که همان طور که اشاره شد توسط افراد مختلف در سفرهایی که داشتند ، به مناطق دیگر جهان برده شد و امروزه بیش از هفتاد کشور جهان زیر کشت انواع مختلف دانه های قهوه قرار دارند.

.برای اینکه یک شرکت یا کمپانی قهوه به یک برند جهانی تبدیل شود باید حتما معیار های سازمان غذایی جهانی را رعایت کرده باشد و تمام مراحل ثبت برند و نام و لوگوی تجاری خود را گذرانده باشد.

.علاوه بر این ها نظرات مصرف کنندگان نیز در شهرت آن برند بسیار تاثیرگذار می باشد.

.از مواردی که مصرف کنندگان در مورد اینکه یک قهوه را پسندیده اند و آن را مجدد خریداری کرده یا به دیگران معرفی کرده اند ، می توان به عنوان زیر اشاره کرد:

  • نام برند تجاری : منظور آن است که نام شرکت دارای محبوبت کافی می باشد و شناخته شده است یا خیر.

  • کیفیت محصولات آن برند : مقصود آن است که محصولات شرکت مورد نظر در طی سال ها همچنان کیفیت خود را حفظ کرده باشد.

  • در دسترس بودن محصولات آن برند

  • رست مناسب و دقیق دانه های قهوه

  • استفاده از بسته بندی های مناسب و با وزن های متفاوت

  • قیمت مناسب محصولات

.به این ترتیب یک کمپانی تولید قهوه به یک برند جهانی و پر طرفدار قهوه تبدیل می شود که حتی افراد با تکیه بر نام تجاری آن برند ، حاضر به خرید محصولات مختلف آن شرکت می شود و از لاین ها و محصولات جدید آن نیز استقبال می کنند.

.تعداد بسیاری برند قهوه در جهان وجود دارد که بسیار معتبر هستند و برای حفظ اعتبار خود همه کاری را انجام می دهند و حتی کارمندان خود را به صورت اختصاصی برای خرید بهترین دانه های قهوه به مزارع قهوه در نقاط مختلف جهان می فرستند تا اطمینان خاطر کاملی را از محصول اولیه خود داشته باشند؛ بعد از انتقال دانه های قهوه خام به کارخانه تمام مراحل شست و شوی ، برشته کردن ، رست دادن و حتی بسته بندی کردن قهوه ها تحت نظارت کامل افراد ماهر و دانش آموخته این رشته انجام می شود.

 

انواع رست دانه قهوه

رست قهوه،بو دادن دانه قهوه،روست دادن دانه قهوه،برشته کردن دانه قهوه

 

.امیدوارم تا این قسمت از مطالب برایتان مفید واقع شده باشد و دلیل آن که تاکید می شود که از قهوه های برند و اصل استفاده کنید را متوجه شده باشید.

برند استارباکس (Strabucks) :

استارباکس،starbucks،قهوه استارباکس،استارباکس اصل،قهوه برند،قهوه مارک،فروش قهوه برند

 

.برند استارباکس توسط سه دوست به نام های زو سیگل ، گوردون بوکر و جری بالدون در سال 1971 و در شهر سیاتل آمریکا تاسیس شد.

.آنها در ابتدا یک فروشگاه کوچک راه اندازی کردند که فقط به فروش دانه قهوه خام و دانه قهوه رست شده می پرداخت.

.برند استارباکس (Starbucks) امروزه یکی از شرکت های بزرگ تولید قهوه آمریکا و همچنین بزرگ ترین کافی شاپ های زنجیره ایی در جهان است.

.در سال 1981 فردی به نام هاوارد شولتز به مجموعه استارباکس پیوست که در ابتدا به کار بازاریابی می پرداخت و بعد ها به دلیل فعالیت های مثبتی که در جهت رشد شرکت داشت توانست به ریاست برند استارباکس برسد و مدیریت اجرایی این شرکت را بر عهده گیرد.

.هاوارد شولتز در سفری که به میلان ایتالیا داشت با فرهنگ کافه نشینی آنها آشنا و مجذوب آن گشت و بعد از بازگشت بسیار سعی کرد که موسسان استارباکس را متقاعد کند که در کنار فروش قهوه ، کافی شاپ هم به سبک ایتالیایی راه اندازی کنند که متاسفانه با بازخورد منفی آنها روبرو شد.

.سرانجام شولتز از آنها جدا شد و کافی شاپ خود را راه اندازی نمود؛ چند سال بعد موسسان استارباکس امتیاز خود را به شولتز فروختند؛ بعد از آن شولتز استارباکس را با کافی شاپ خود ترکیب و آنها را گسترش داد.

.امروزه بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای جهان در اختیار استارباکس می باشد که در سراسر جهان بیش از سی هزار شعبه دارد و در تمام آن شعب از یک کیفیت و یک روش برای تهیه انواع قهوه و نوشیدنی ها استفاده می شود.

.استارباکس محصولات خود را در قالب دانه قهوه ، پودر قهوه ، کپسول قهوه و ... تولید و عرضه می کند.

.محصولات قهوه برند استارباکس دارای ترکیبات مختلف و طعم های متنوعی هستند که هر ذائقه ایی در جهان می تواند قهوه دلخواه خود را در میان قهوه های استارباکس بیابد.

 

برند لاوازا (Lavazza) :

لاوازا،قهوه لاوازا،برند لاوازا،lavazza،lavazza caffe،قهوه برند،فروش قهوه لاوازا

 

.موسس شرکت قهوه لاوازا فردی به نام لوئیچی لاوازا بود که در سال 1895 در شهر تورین ایتالیا فروشگاه مواد غذایی خود را راه اندازی کرد.

.شرکت لاوازا (Lavazza) یا لاواتسا یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت های قهوه ایتالیایی است که سابقه ایی بسیار طولانی در تولید و عرضه انواع قهوه دارد.

.لوئیچی لاوازا به دلیل علاقه بسیاری که به قهوه و شکلات داشت برای یادگیری بیشتر در مورد ویژگی های هر کدام از دانه های قهوه به کشور های مبدا آنها مسافرت کرد و توانست تجربه و دانش بسیار خوبی را کسب کند.

.بعد از بازگشت ، لوئیچی با تکیه بر دانشی که بدست آورده بود و به صورت آزمون و خطا شروع به ترکیب دانه های مختلف قهوه با درصد های متفاوت از قهوه های عربیکا و روبوستا و همچنین رست کردن دانه های قهوه با درجات مختلف کرد و به میزانی از مهارت رسیده بود که می توانست بنا به سلیقه مشتریان خود قهوه دلخواه آنها را ترکیب و بو دهد. همین امر باعث شهرت و افزایش مشتریان لاوازا شد و حتی از شهر های اطراف برای خرید قهوه به فروشگاه او می آمدند.

.کار لوئیچی با سرعت خوبی پیش می رفت به طوری که توانست فروشگاه کوچک خود را گسترش دهد و سرانجام در سال 1927 میلادی شرکت لوئیچی لاوازا SPA (Luigi Lavazza SPA) تاسیس شد و به این ترتیب مقدمات تجارت رسمی قهوه برند لاوازا آغاز شد که توسط لوئیچی و همسرش و فرزندانش اداره می شد.

.بسته بندی های وکیومی از جنس قلع و تحت فشار در 1950 برای اولین بار توسط شرکت لاوازا ارائه شد که تحول بزرگی در صنعت قهوه و نیز حمل و نقل آن داشت؛ این مدل بسته بندی ها باعث حفظ بهتر عطر و طعم قهوه می شد و قهوه تازگی خود را برای زمان بیشتری حفظ می کرد.

.لاوازا در زمینه تولید انواع قهوه در قالب های مختلف همچون دانه قهوه ، پودر قهوه و ... فعالیت دارد و از گذشته تا به امروزه در زمینه تولید محصولات جدید و دستگاه های جدید و همچنین به روز رسانی دانش و علم موجود در صنعت قهوه فعالیت داشته است.

.همچنین کمپانی لاوازا برای نشان دادن میزان توانایی خود در تولیدات جدید توانست اولین قهوه ساز دنیا برای استفاده در فضا را تولید کند تا فضانوردان بتوانند در مدت زمانی که در فضا هستند از طعم خوش قهوه و مزایای آن بهره مند شوند.

.امروزه کمپانی لاوازا همچنان به صورت خانوادگی و توسط نوادگان لوئیچی لاوازا اداره می شود.

 

برند جاکوبز (Jacobs) :

جاکوبز،جیکوبز،قهوه جاکوبز،jacobs،قهوه مارک،فروش قهوه مارک در شیراز،قهوه برند

 

.جاکوبز (Jacobs) یا جیکوبز نام یک برند آلمانی است که توسط یوهان جاکوبز (Johann Jacobs) در 1895 تاسیس شد.

.یوهان جاکوبز جوان در ابتدای کارش یک کافی شاپ کوچک راه اندازی کرد و در آن مشغول به کار بود. یکی از دلایل پیشرفت برند جاکوبز دقت و هوشیاری بود که یوهان به اطراف و مشتریان خود داشت.

.او متوجه شد که مشتریانش به دلیل مشغله بسیار به دنبال قهوه ای هستند که سریع و در زمان کوتاهی آماده شود؛ به همین خاطر به فکر تولید قهوه های فوری افتاد.

.تفاوت بسیار بارز قهوه های فوری جاکوبز ، عطر و طعم قوی تر قهوه های تولیدی جاکوبز نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار بود که همین موضوع در جذب مشتریانش بسیار تاثیر گذار بود.

.یکی دیگر از دلایل برد جاکوبز در دنیای قهوه امروز داشتن تعداد بالایی از محصولات تولید شده و تنوع بسته بندی می باشد.

.بیشتر قهوه های تولیدی برند جاکوبز به صورت ترکیبی از دانه های قهوه عربیکا و روبوستا می باشند که توانسته هر ذائقه ای در جهان را برآورده کند.

.امروزه قهوه های جاکوبز به عنوان یک برند برتر قهوه شناخته می شود و انواع قهوه های جاکوبز در تمام قالب ها (دانه قهوه ، پودر قهوه ، کپسول قهوه ، قهوه فوری و ... ) پر فروش ترین برند قهوه در آلمان و دیگر کشور های اورپایی و خاورمیانه می باشند.

در صورتی که تمایل دارید در مورد برند جاکوبز بیشتر بدانید حتما به مقاله جاکوبز در وبسایت سه میم سری بزنید.

روش تهیه قهوه های جاکوبز

 

برند دالمایر (Dallmayr) :

دالمایر،برند دالمایر،قهوه دالمایر،dallmayr،dallmayr coffee،قهوه برند،قهوه مارک،فروش قهوه برند در شیراز

 

.کمپانی Alois Dallmayr که به اختصار Dallmayr نامیده می شود ، بزرگ ترین تجارت اغذیه فروشی در اروپا و از شناخته شده ترین مارک های قهوه آلمانی است که هنوز به صورت خانوادگی اداره می شود.

.ریشه و بنیان دالمایر به مونیخ بر می گردد و امروزه توانسته فعالیت خود را در سراسر جهان گسترش دهد؛ فعالیت های کمپانی دالمایر را می توان در چهار گروه تجاری تقسیم کرد : غذا ، میهمانی و پذیرایی ، قهوه و چای ، گروه چهارم نیز مربوط به بخش فروشگاه و اداری است که این بخش مربوط به بخش فروش دستگاه های نوشیدنی و تنقلات و ... می باشد.

.فعالیت در صنعت قهوه و خدمات دستگاه های فروش خودکار در پنجاه سال گذشته در کمپانی دالمایر توسعه پیدا کرد و امروزه توانسته به بزرگ ترین بخش های این شرکت تبدیل شود.

.در Dallmayr همه توجه ها به دانه قهوه می باشد. از محل منشا دانه های قهوه و بعد برشته کردن تا مرحله آماده سازی عالی ، همگی با دقت و توجه بسیار به جزئیات انجام می شود؛ نتیجه تمام این مراحل دستیابی به سطحی از کیفیت است که می توانید آن را حس کنید ، بو کنید و بچشید.

.به جرات می توان گفت راز کیفیت بی رقیب قهوه های دالمایر با انتخاب قهوه سبز دست اول و درجه یک از بهترین مناطق دنیا ارتباط مستقیمی دارد. دالمایر از بهترین دانه های قهوه کوهستانی و از بهترین مناطق کشت قهوه در جهان استفاده می کند. شرکت قهوه برند دالمایر در مرحله برشته کردن دانه ها از تجربه خود در طی این سال های بسیار طولانی و روش سنتی خود در این زمینه در کنار به کارگیری دانش به روز و دستگاه های مدرن استفاده می کند که همگی تحت نظارت کارشناسان بسیار ماهر دالمایر انجام می شود.

.کمپانی قهوه مارک دالمایر ، قهوه های خود را در قالب های مختلف و به صورت دانه قهوه ، پودر قهوه ، کپسول قهوه ، فیلتر قهوه و ... و در وزن های مختلفی تولید و عرضه می کند که برای استفاده در منزل ، محل کار ، کافی شاپ ، بار ها و رستوران ها مناسب هستند.

 

برند دیویدوف (Davidoff) :

davidoff،دیویدوف،برند دیویدوف،دیویدف،قهوه دیویدوف آلمان،قهوه برند،قهوه مارک

 

.برند Davidoff در سال 1936 توسط زینو دیویدوف در سویس تاسیس شد. شرکت دیویدوف یک تجارت خانوادگی مستقر در سوئیس است که علاوه بر عطر های بسیار شیک و خاص ، عینک ، کنیاک و قهوه اقلامی همچون ساعت های اختصاصی ، نوشت افزار و کالا های چرمی نیز برای مشتریان سطح بالای خود تولید می کند.

.قهوه برند دیویدوف (Davidoff) از همان ابتدای تاسیس ، خود را متعهد کرده که از بهترین مواد اولیه موجود در جهان برای تولیدات خود استفاده کند و خود را متعهد به تولید بهترین ها و با کیفیت ترین محصولات کرده است که از نظر قیمتی و کیفیت ، می تواند با هر محصولی از هر برندی رقابت کند.

.زینو دیویدوف همیشه به دنبال کمال بود بطوریکه تمام محصولاتی که دارای مارک دیویدوف بودند می بایست دارای بهترین کیفیت باشد و در رده تاپ ترین محصولات جهان قرار بگیرد. امروزه کیفیت عالی و اصالت ، دیویدوف را مترادفی برای تجملات جهانی می کند.

.میراث دیویدوف احساس منحصربفرد از کیفیت و هنر زندگی است که در تمام محصولات برند دیویدوف بخصوص عطر های تولیدی این شرکت کاملا منعکس شده است.

 

برند هاوس برنت (Hausbrandt) :

hausbrandt coffee،قهوه هاوس برنت،هاوس برنت،هاوس برند،قهوه برند، قهوه مارک

 

.کمپانی قهوه برند هاوس برنت توسط هرمان هاوس برنت در سال 1892 در شهر تریسته ایتالیا تاسیس شد و از محبوب ترین برند های قهوه در ایتالیا می باشد. این شرکت اولین کارخانه رست قهوه در ایتالیا است که با پیشرفت دانش ها و پیگیری های افراد با تجربه ایی که در آنجا کار می کردند توانستند حتی دستگاه های رستتر جدید و با کیفیت تری را تولید کنند. در سال های 2003 و 2004 این برند به عنوان بهترین قهوه سال از طرف سرآشپزان قهوه و شیرینی معرفی شد.

.شرکت قهوه مارک Hausbrandt اولین برندی بود که دانه قهوه را در بشکه های فلزی پلمپ و بسته بندی می کرد و قهوه ها در کارخانه تولید و بسته بندی می شدند و به دیگر نقاط جهان ارسال می کرد که باعث میشد دانه های قهوه برای مدت زمان بیشتری کیفیت و عطر خود را حفظ کنند.

.از زمان تاسیس Hausbrandt تا کنون که 130 سال از آن می گذرد ، تاریخ و سنت و مسیر هاوس برنت همیشه با مسیر رشد مدنی ، فرهنگی و اقتصادی ایتالیا و فراتر از آن با هم آمیخته بوده اند و این برند همیشه به زادگاه خود وفادار بوده و با آن ارتباط عمیقی داشته است.

 

برند لوکافه :

قهوه لوکافه،قهوه لوکافی،برند لوکافه،Lucaffe،قهوه برند،قهوه مارک

 

.موسس شرکت لوکافه (Lucaffe) ، جان لوکا ونتورلی بود که شرکت رست قهوه خود را در سال 1996 در نزدیک سواحل لیک گاردا ایتالیا راه اندازی کرد. شرکت قهوه مارک لوکافه در سایه زحمات شبانه روزی و شور و اشتیاق جان لوکا توانست بسیار سریع رشد کند و به یکی از شرکت های موفق در زمینه قهوه تبدیل شود.

.کمپانی قهوه مارک Lucaffe در ابتدای کارش به دلیل امکاناتی که در رونکادلا داشت ، علاوه بر تجهیزات تخصصی برای رست کردن و آسیاب کردن دانه های قهوه ، این امکان را داشت که دانه های اصلاح شده قهوه را نیز در اختیار داشته باشد و از آنها در تولید قهوه های خود استفاده کند؛ همین امر باعث شده که کمپانی لوکافه در مسیر تولید قهوه به تخصص و در نهایت به موفقیت چشم گیری برسد. در سال 2010 شاهد گسترش و پیشرفت بیشتر کمپانی لوکافه و تاسیس یک کارخانه جدید بودیم.

.لوکافه سعی کرده با حفظ کیفیت قهوه های خود تا جایی که امکان دارد قیمت قهوه های تولیدی خود را کاهش دهد تا هر فردی از سراسر جهان که دوستدار قهوه می باشد بتواند با هر بودجه ای قهوه دلخواه خود را خریداری کرده و از نوشیدن قهوه لذت ببرد.

 

برند نسکافه :

نسکافه،نستله،قهوه مارک نسکافه،Nestle،Nescafe،قهوه برند در شیراز،فروش قهوه مارک در شیراز

 

.برند نسکافه (Nescafe) که تحت لیسانس کمپانی نستله فعالیت دارد در دهه 1930 در برزیل به وجود آمد. نسکافه در سال 1938 در سوئیس عرضه شد که با استقبال خوبی هم روبرو شد. قهوه نسکافه به عنوان مظهر نوآوری و پیشرفتی مدام شناخته می شود که فقط کافی است آن را با آبجوش یا شیر گرم مخلوط کرده و یک فنجان قهوه با کیفیت داشته باشید.

.شرکت قهوه برند نستله (Nestle) یک شرکت صنایع غذایی سوئیسی و چند ملیتی است که در سال 1866 توسط هنری نستله تاسیس شد و امروزه به عنوان بزرگ ترین تولید کننده مواد غذایی و آشامیدنی جهان شناخته می شود.

.برند Nescafe از شرکت نستله بیشتر به خاطر قهوه های فوری و پودر های قهوه آماده با همین مارک شناخته می شود ولی در طی سال های اخیر دانه قهوه نیز تحت همین نام به لیست تولیدات مارک نسکافه اضافه شد که همچون دیگر تولیدات نسکافه دارای کیفیت بسیار بالا و طعم و عطر عالی و بینظیری است.

 

برند گوپیون :

گوپیون،قهوه گوپیون،قهوه برند،قهوه مارک گوپیون ایتالیا،فروش قهوه مارک در شیراز

 

.شرکت قهوه برند گوپیون از معدود شرکت هایی است که از همان ابتدای فعالیت خود تا به امروز فقط از مرغوب ترین و با کیفیت ترین دانه های قهوه جهان استفاده می کند. حتی یکی از گران قیمت ترین قهوه های جهان به نام قهوه جی بی ام (JBM) از قهوه های تولیدی برند گوپیون ایتالیا می باشد.

.در سال 1859 نام Goppion متولد شد در حالیکه تاریخچه ما به عنوان رست کننده قهوه از سال 1948 آغاز می شود. اولین فرد آغاز کننده برند گوپیون ، لوئچی گوپیون است. در 1965 اولین لوگوی گوپیون که بیانگر شرکت خانوادگی گوپیون نیز بود طراحی شد که امروزه همچنان در بالای دفتر مرکزی واقع در امتداد جاده ناپلئونی بین ترویزو و ونیز قرار دارد.

.در حال حاضر شرکت در دستان نسل چهارم خانواده می باشد و توسط سرجیو (پسر بزرگ آنجلو) ، پائولا ، ماریو و سیلویا (نماینده نفر پنجم) اداره می شود.

 

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top