کافه سه میم

برانچ چیست؟

آیا می دانید به کدام وعده غذایی برانچ گفته می شود.

تعریف برانچ و تاریخچه آن

آداب و رسوم سرو برانچ

  • برانچ سه میم

در ابتدا می خواهیم یک کافی شاپ دنج و دیدنی و کلاسیک را در شیراز به شما معرفی کنیم.

کافی شاپ سه میم از بهترین و با کلاس ترین کافی شاپ های شیراز می باشد.

کافی شاپ سه میم به سرو انواع چای و دمنوش های اصیل ایرانی و خارجی ، انواع قهوه های برند و اورجینال ، انواع صبحانه های سنتی ایرانی و خارجی معروف است.

معروفیت دیگر کافی شاپ سه میم به دلیل فقط استفاده از مواد تازه و با شیک می باشد.

 

برانچ (BRUNCH) چیست؟

برانچ از ترکیب دو کلمه صبحانه (Breakfast) و ناهار (Lunch) تشکیل شده است.

برانچ در واقع وعده غذایی است که معمولا در ساعت نزدیک به ظهر خورده می شود.

منظور آن است که اگر صبحانه نخورده باشید و نزدیک ظهر باشد ولی هنوز زمان ناهار فرا نرسیده است به سراغ خوردن برانچ می روند یا به تعبیر دیگری برانچ صبحانه ای است که دیرتر از ساعت معمول صبحانه و در حجم بیشتر خورده می شود.

غذایی که در وعده برانچ خورده می شود از صبحانه سنگین تر است و به وعده ناهار شباهت بیشتری دارد.

برانچ معمولا بین ساعات 10 صبح تا 3 بعد از ظهر سرو می شود.

همانند اکثریت رسوم و آداب غذایی که از انگستان برخاسته اند ، مفهوم و ریشه وعده ایی به نام برانچ نیز به اواخر قرن 1800 در انگلستان بر می گردد.

برانچ در حدود 1930 در آمریکا در میان مردم محبوب شد و امروزه جز یکی از وعده های غذایی آنجا محسوب می شود.

برانچ بخصوص در روزهای تعطیل که افراد عادت دارند بیشتر بخوابند ، بیشتر طرفدار دارد.

معمولا برانچ را به صورت میز اردوو یا بوفه سرو می شود.

برای برانچ از صبحانه های سنتی مانند نان و پنیر ، سوسیس و تخم مرغ ، پنکیک و ... گرفته تا غذاهایی که در وعده ناهار هم استفاده می شوند همانند ماهی و غذاهای سرخ کردنی و تست ها و ... سرو می شود.

طرفداران برانچ  و همچنین درخواست برانچ در روزهای تعطیل به اندازه ایی است که علاوه بر کافه و کافی شاپ ها و رستوران های محلی حتی در سالن های غذاخوری هتل ها هم سرو می شود.

آداب و رسوم سرو برانچ :

سرو برانچ نسبت به غذاهای دیگر دارای آداب و نظم خاصی است که در رستوران های درجه یک معمولا سعی می کنند همچون گذشته آن را رعایت کنند.

معمولا افرادی که برای میل کردن برانچ می روند هم وقت آزاد بیشتری دارند و یا قصد دارند در کنار رسیدگی به کارها و انجام جلسات خود ، غذایی هم میل کنند.

بنا به آداب و سنت قدیمی معمولا سرو برانچ در چند مرحله انجام می شود.

در مرحله اول نوشیدنی گرم درخواستی برایشان سرو می شود و بعد مکثی حدودا بیست دقیقه ایی تکه ایی شیرینی ( البته بنا به سلیقه خود فرد) برایش سرو می شود.

 

 

در مرحله سوم هم که حدود یک تا یک و نیم ساعت از ورود فرد گذشته است برایش صبحانه درخواستیش را سرو می کنند.

 

 

در نزدیکی های ظهر یعنی بین ساعات 1 تا 3 بعد از ظهر ، اگر هنوز فرد در سالن باشد برایش غذاهایی که معمولا در وعده ناهار سرو می شوند ، بنا به سلیقه خود قرد آورده می شود.

 

 

در کل باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در خواست کردن برانچ دارای مراحل و تدارکات خاص خود و همچنین زمان بر است.

در انتها هم یک دسر یا نوشیدنی سرد برایشان سرو می شود.

 

 

برانچ به معنا و اصل مطلب متاسفانه هنوز در ایران تعریف نشده و جا نیفتاده است.

در صورتی که در یک رستوران در خواست برانچ داشته باشید منویی به شما داده می شود که در آن زمان و ترتیب غذاها و نوشیدنی های موجود در هر یک از برانچ ها نوشته شده است.

البته شایان ذکر است که با وجودی که در هر برانچ نوشیدنی و غذا و دسر از قبل تعریف شده می باشد ولی قابلیت تغییر دادن هر کدام از آنها را که خواستید به شما داده می شود.

دلیل اصلی اینکه حتما باید در هنگام انتخاب ، بیان کنید که برانچ می خواهید برای این است که آشپز آن مکان بتواند برنامه ریزی های لازم را انجام بدهد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که هر کدام از غذاهای درون برانچ دارای سایز کوچکتری نسبت به خود آن غذا در حالت تک و عادی دارد و دلیل این امر بخاطر وجود چندین غذا و نوشیدنی در یک لانچ می باشد تا بتوانید خیلی راجت تمام برانچ خود را میل نمائید.

اگر علاوه بر میل کردن غذا برای گذراندن وقت به یک کافی شاپ یا رستوران می روید و می خواهید زمان نسبتا زیادی در آنجا بمانید به شما توصیه می کنیم که برانچ را انتخاب کنید ، زیرا یک وعده غذایی کامل هم از نظر خوراک و هم از نظر نوشیدنی می باشد.

کافی شاپ سه میم در این مورد و همچنین برای عصرانه یکسری خوراک ها و تست هایی را در لیست منوی خود قرار داده است که به عنوان برانچ و عصرانه غذایی کاملا سیر کننده و در عین حال سبکی هستند.

به شما پیشنهاد می کنیم حتما برای میل نمودن خوراک های مخصوص سه میم و همچنین انواع قهوه های اورجینال و برند و صبحانه های ویژه سه میم به کافی شاپ سه میم تشریف بیاورید.

 

 

پاستا آلفردو مرغتست استیک ویژه سه میمپاستا آلفردو گوشتپاستا بلونزبیف استراگانفچیکن استراگانفتست مخصوص گوشت سه میمتست مرغ سه میمکباب تابه ایی (یک نفره)کباب تابه ایی (دو نفره)استیک فاهیتا گوشتاستیک فاهیتا مرغلازانیا گوشتتست مرغ سه میم (نیم پرس)تست مخصوص گوشت سه میم (نیم پرس)تست استیک ویژه سه میم (نیم پرس)

نیمروساندویچ تست تخم مرغ و بیکناملت گوجه ایرانیاملت پپرونی با پنیر گودااملت قارچ و دلمهصبحانه انگلیسیسینی شماره پنجسوسیس تخم مرغ یک نفرهسوسیس تخم مرغ دو نفرهساندویچ تست تخم مرغ و ژامبونسینی شماره سهنیمرو بلوگااملت ویژهنیمرو استیک فاهیتااملت قارچ و اسفناجسینی شماره دونیمرو استیکصبحانه سرد ایرانی سینی شماره یکسینی شماره چهار (سه نفره)تست پنیر سوئیسیتست کره شور

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top