کافه سه میم

طرز تهیه شیر کاکائو حرفه ای در منزل

طرز تهیه شیر کاکائو خوشمزه در منزل

تاریخچه شیر کاکائو

  • شیر کاکائو سه میم

تاریخچه شیر کاکائو :

شیر کاکائو یکی از نوشیدنی های بسیار محبوب بخصوص در میان کودکان و نوجوانان می باشد.

شیر کاکائو را می توان هم به صورت گرم و هم به صورت سرد سرو نمود.

مردم آمریکا اولین افرادی بودند که از کاکائو استفاده می کردند و با آن یک نوشیدنی تهیه می کردند که مخلوطی از دانه های برشته کاکائو و آب و کمی ادویه بود.

بعد از آنکه دریانوردان و کاشفان قاره ها ، به آمریکا دست پیدا کردند دانه های کاکائو را با خود به دیگر مناطق دنیا بردند و به این ترتیب کاکائو به تمام دنیا معرفی شد و به دلیل طعم بسیار خوشمزه و دلنشینی که داشت خیلی سریع محبوب و پر طرفدار شد.

در ابتدا مردم عادت داشتند کاکائو را فقط با آب مخلوط کنند ولی بعد ها انگلیسی ها کاکائو را بجای آب با شیر مخلوط کردند و یک نوشیدنی غلیظ و بسیار خوش طعم بدست آمد که از آن زمان تا کنون از پر مصرف ترین و پر طرفدارترین نوشیدنی های جهان شد.

 

 

روش های تهیه شیر کاکائو :

1) طرز تهیه شیر کاکائو در منزل:

ابتدا پودر کاکائو و کمی شکر را با هم مخلوط کنید.

در این فاصله شیر را بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.

بعد از به جوش آمدن شیر ، یک تا دو دقیقه صبر کنید و سپس شیر را کم کم به مواد خشک اضافه کنید و دائم هم بزنید تا پودر کاکائو و شکر به خوبی در شیر حل شود.

در این مرحله مخلوط شیر و کاکائو را روی شعله ملایم قرار دهید و برای حدود 3 دقیقه هم بزنید تا در نهایت یک نوشیدنی غلیظ و یکدستی را داشته باشید.

2) طرز تهیه شیر کاکائو با استفاده از دستگاه :

ابتدا پودر کاکائو و شکر را با هم مخلوط کنید و درون پیچر بریزید.

حال شیر را به آنها اضافه کنید.(شیر نباید گرم باشد.)

حال مواد را با هم مخلوط کنید و سپس پیچر را زیر نازل بخار دستگاه بگیرید و با دادن فشار بخار به مواد ، آنها هم با یکدیگر مخلوط می شود و هم گرم می شود.

امیدوارم بتوانید شیر کاکائو را درست کنید و از آن لذت ببرید.

 

نکته ایی که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که حتما از پودر کاکائو با کیفیت استفاده کنید.

پودر کاکائو خوب و با کیفیت به صورت خشک هم دارای عطر بسیار دلنشین دانه های کاکائو است.

شیر کاکائو یکی از نوشیدنی هایی است که می توانید هم در وعده صبحانه و هم به عنوان میان وعده و یا دسر سرو کنید.

اگر از طرفداران و علاقه مندان شیر کاکائو هستید و دوست دارید یک شیر کاکائو خوب و  غلیظ و با کیفیت را بنوشید ، کافی شاپ سه میم را به شما پیشنهاد می کنیم.

کافی شاپ سه میم برای تهیه شیر کاکائو و دیگر نوشیدنی هایی که از کاکائو درست می شود فقط از پودر کاکائو اصل و با کیفیت استفاده می کند.

شعار کافی شاپ سه میم ارائه فقط نوشیدنی ها و خوراکی های با کیفیت به مشتریان خود می باشد و در همین راستا فقط از مواد غذایی تازه و قهوه ها و چای های برند و اصل استفاده می کند.

 

 

 

لانگ بلک Long Blackاسپرسو ماکیاتو Espresso Macchiatoشیر نسکافه همراه شیر یا میتلاته ماکیاتو Latte Macchiatoلاته ترک Latte Turkishفلت وایت Flat whiteکورتادو Cortadoفراپهکان پانا Espresso con pannaلاته اووله café au laitموریچیوونسکافه دیویدوف Davidoffآفوگاتوکاپوچینو Cappuccinoوایت چاکلت white chocolateهات چاکلت Hot chocolateآیس موکالاته دابلکافه لاته Café e latteکافه موکا Mochaشیر کاکائوآیس لاتهآمریکانوقهوه اسپرسو دابل شات لاوازا Lavazzaقهوه اسپرسو تک شات لاوازا Lavazzaآیس آمریکانولاته اتریشی

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top