کافه سه میم

طرز تهیه فلت وایت (Flat white)

فلت وایت چیست؟

طرز تهیه فلت وایت بدون دستگاه و با استفاده از دستگاه چگونه است؟

  • طرز تهیه فلت وایت سه میم

فلت وایت چیست و  دارای چه ساختاری است؟

چگونه می توان یک فلت وایت خوب در خانه درست کرد؟

اینها از جمله مهمترین سوال هایی است که با دیدن اسم فلت وایت در ذهن دوستداران قهوه به وجود می آید که ما سعی می کنیم در این مقاله به این سوالات پاسخ دهیم.

 

فلت وایت (Flat white) :

فلت وایت یکی از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو می باشد.

فلت وایت حدود دهه 80 میلادی در کشورهای استرالیا و نیوزلند به وجود آمد.

فلت وایت شباهت بسیار زیادی به کافه لاته دارد بطوری که خیلی ها این دو را باهم اشتباه می گیرند. تفاوت اصلی این دو در میزان شیر و  فوم یا کف شیری است که در آنها استفاده می شود.

در فلت وایت یک لایه بسیار نازک از فوم شیر وجود دارد (که به اصطلاح به آن میکروفوم می گویند) و حتی می توان آن را بدون فوم هم درست کرد و معنی فلت هم که در نام آن استفاده شده است به همین خاطر است.

یعنی وجود یک لایه کف شیر نازک و تقریبا صاف و یک دست بر روی سطح فنجان حاوی اسپرسو است.

در فلت وایت میزان اسپرسو به شیر باید حدود یک به دو باشد.

فلت وایت معمولا در فنجان های کوچکتر ار لاته سرو می شود برای همین خاطر فلت وایت طعم قوی تری دارد زیرا میزان شیر آن کمتر است ولی میزان کافئین و مواد دیگر هر دوی آنها کاملا با هم برابر است.

طرز تهیه فلت وایت :

ابتدا اسپرسو خود را آماده کنید.

اگر دستگاه اسپرسوساز دارید که خیلی راحت اسپرسو شما آماده می شود ولی اگر دستگاه ندارید می توانید از موکاپات برای درست کردن اسپرسو خود استفاده کنید.

در مورد طرز تهیه اسپرسو به هر دو روش به مفصل برایتان توضیح دادیم.

در فلت وایت کف روی اسپرسو نقش مهمی دارد به همین خاطر اسپرسو را با دقت و با حوصله درست کنید و تمام آنرا درون فنجان سرو بریزید به نحوی که کف اسپرسو بر روی آن قرار گیرد.

حال برای تهیه میکروفوم شیر:

اگر دستگاه داشته باشید می توانید از نازل آن استفاده کرده و فوم شیر خود را تهیه کنید. دقت داشته باشید که نازل به کف پیچر نزدیک باشد تا شیر خیلی به فوم تیدبل نشود.

اگر دستگاه نداشته باشید بهترین کار این است که شیر را جوشانده و بعد با یک همزن دستی یا برقی آن را کمی هم بزنید تا یک لایه کوچک از فوم بر روی آن تشکیل شود.

حال به مرحله آخر می رسیم که باید شیر را به اسپرسو اضافه کنیم.

به نحوی شیر را اضافه کنید که فوم آن به فنجان اضافه نشود و بعد از پر شدن فنجان مقدار کمی از فوم را روی سطح فنجان بریزید.

به این ترتیب فلت وایت شما آماده سرو می باشد.

اگر از دوستداران قهوه بخصوص قهوه های ترکیبی با شیر همانند فلت وایت ، لاته ، کاپوچینو و ... هستید حتما به کافه سه میم سری بزنید.

در کافه سه میم انواع قهوه های برند و مارک دنیا و انواع نوشیدنی های سرد و گرمی که با قهوه تهیه می شود سرو می گردد.

شما عزیزان می توانید در کافه سه میم یک فنجان فلت وایت با کیفیت و بینظیر را در کنار کیک های سه میم که هر روز پخت می شوند میل کرده و لذت ببرید.

 

 

 

لانگ بلک Long Blackاسپرسو ماکیاتو Espresso Macchiatoشیر نسکافه همراه شیر یا میتلاته ماکیاتو Latte Macchiatoلاته ترک Latte Turkishفلت وایت Flat whiteکورتادو Cortadoفراپهکان پانا Espresso con pannaلاته اووله café au laitموریچیوونسکافه دیویدوف Davidoffآفوگاتوکاپوچینو Cappuccinoوایت چاکلت white chocolateهات چاکلت Hot chocolateآیس موکالاته دابلکافه لاته Café e latteکافه موکا Mochaشیر کاکائوآیس لاتهآمریکانوقهوه اسپرسو دابل شات لاوازا Lavazzaقهوه اسپرسو تک شات لاوازا Lavazzaآیس آمریکانولاته اتریشی

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top