کافه سه میم

بهترین قهوه برای من

بهترین قهوه برای من

چطور بهترین قهوه متناسب با خودمان را انتخاب کنیم؟

  • بهترین قهوه برای من

بهترین قهوه برای من

چطور بهترین قهوه متناسب با خودمان را انتخاب کنیم؟

 

اینکه بهترین قهوه برای خود را پیدا کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید.

باید هدفتان ار خوردن قهوه را مشخص کنید و اینکه دنبال چه قهوه ایی هستید.

برای مثال دنبال قهوه با میزان کافئین بالا هستید یا کمتر ، تلخی کمتر یا بیشتری مدنظرتان است ، هزینه کردن برای خرید قهوه تا چه اندازه برایتان مقدور است ، دنبال قهوه با طعم و بوی قویی هستید یا متعادل ، می خواهید هر روز قهوه بخورید یا فقط دو – سه روز در هفته .

اینها چند نمونه از مواردی است که در انتخاب قهوه مناسب با ذائقه تان باید مدنظر داشته باشید.

در زیر در مورد هر یک از موارد به صورت دقیق تر صحبت می کنیم تا مطلب برایتان واضح تر باشد.

 

انتخاب قهوه با توجه به

* طعم و عطر آن :

با توجه به نظرسنجی ها قهوه عربیکا در میان مردم از نظر طعم دارای محبوبیت بیشتری است.

دانه قهوه عربیکا به نسبت دانه قهوه روبوستا دارای طعم شیرین تر و ملایم تری است و نیازی ندارد حتما همراه با یک افزودنی همچون شیر یا شکر خورده شود.

* میزان کافین :

در میان انواع قهوه ، قهوه های نژاد روبوستا دارای میزان کافئین بیشتری نسبت به قهوه های عربیکا هستند.

مسلما میزان کافئین بیشتر در افزایش سطح انرژی و هوشیاری شما موثر است ولی باید توجه داشته باشید که مصرف نوشیدنی های با کافئین بالا برای برخی افراد سردرد و تپش قلب ایجاد می کند.

پس اگر جزء این دسته افراد هستید به هیچ عنوان سراغ قهوه با کافئین بالا نروید.

توجه داشته باشید تمام قهوه ها دارای کافئین هستند و فقط میزان کافئین در آنها متفاوت است.

پس اگر از علاقه مندان نوشیدن قهوه هستید و با کافئین مشکل دارید ، قهوه ایی را انتخاب کنید که میزان پایینی از کافئین در خود داشته باشد تا بدون مشکل از نوشیدنی خود لذت ببرید.

* میزان تلخی :

قهوه های روبوستا نسبت به قهوه های عربیکا طعم تلخی بیشتری دارند.

به همین خاطر اگر دنبال کافئین یا تلخی کمتری هستید باید قهوه هایی را انتخاب کنید که یا تماما از دانه قهوه عربیکا تشکیل شده باشند و یا میزان قهوه روبوستا در ترکیب آنها کمتر باشد.

قهوه های روبوستا به دلیل تلخی زیادی که دارند در بیشتر موارد به صورت نوشیدنی ترکیبی با شیر همچون کاپوچینو ، موکا ، لاته ، لاته ماکیاتو و ... خورده می شوند.

البته طعم تلخ قهوه به قدری شدید نیست نتوان آن را تحمل کرد ولی در کل بعضی افراد از طعم تلخ خوششان نمی آید و این موضوع کاملا سلیقه ایی است.

 

متاسفانه خیلی دقیق از روی دانه قهوه یا نوشته روی پاکت آن نمی توانید دقیقا قهوه متناسب با ذائقه خود را پیدا کنید.

بهترین روش برای این کار تست کردن قهوه های مختلف است.

تنها کمکی که نوشته روی پاکت قهوه به شما می کند این است که شما میزان ترکیبی قهوه های عربیکا و روبوستا را متوجه می شوید و می توانید لااقل از میزان کافئین و ترشی آن قهوه آگاهی پیدا کنید.

در کل اگر از دوستداران و طرفداران مصرف قهوه هستید به شما توصیه می کنیم که از قهوه های با کیفیت و برند که تولیدی کمپانی ها و شرکت های معتبر هستند ، استفاده کنید.

دلیل این امر در این است که قهوه های شرکتی تحت نظارت بسیار بالا و در آزمایشگاه های بسیار مجهز و زیر نظر افراد با تجربه و ماهر ، با هم ترکیب و بو داده می شوند. به همین خاطر است که کیفیت قهوه های شرکتی بسیار بالا است.

کافی شاپ سه میم تنها کافی شاپ شیراز است که آرشیوی بسیار غنی از قهوه های برند و مارک و اورجینال جهان را در اختیار داشته و برای سرو به مشتریان خود نیز فقط از قهوه های برند استفاده می کند.

شما می توانید در فضای دنج و کلاسیک و خانوادگی کافی شاپ سه میم ، به دور از دغدغه و شلوغی روزانه ، قهوه دلخواه خود را میل کرده و از اوقات خود لذت ببرید.

همچنین در فروشگاه اینترنتی قهوه سه میم امکان خرید انواع قهوه های برند و اورجینال همچون استارباکس ، لاوازا ، گوپیون ، لوکافی ، ایلی ، دالمایر و ... هم به صورت دانه قهوه و هم به صورت پودر قهوه برای شما عزیزان فراهم شده است.

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top