کافه سه میم

خرید دانه قهوه

نکات مهم در هنگام خرید دانه قهوه

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

نحوه انتخاب قهوه متناسب با ذائقه خود

  • خرید دانه قهوه

توصیه شده است که خرید قهوه به صورت دانه باشد زیرا دانه قهوه طعم و عطر خود را بهتر و بیشتر حفظ می کند.

فروشگاه سه میم یکی از فروشگاه های معتبری است که قهوه های برند و مارک جهان را به صورت دانه قهوه و به صورت پملپ و ویکوم شده در لیست قهوه های فروشی خود دارا می باشد.

شما می توانید از طریق آدرس فروشگاه اینترنتی سه میم هر کدام از قهوه های مارک و اورجینال را که موردپسند و مطابق ذائقه تان می باشد را خریداری نمائید.

خرید کردن یکی از فعالیت های اجباری در زندگی فرد می باشد که به منظور تامین مایحتاج های زندگی فرد انجام می شود.

مسلما یکی از خریدهای اجباری هر فردی خرید مواد غذایی مورد نیازش می باشد که به واسطه آن احتیاج بدنی خود را برطرف می کند.

خرید دانه قهوه :

یکی از مواد غذایی که امروزه به صورت ثابت در سبد غذایی افراد در سراسر جهان وجود دارد ، خرید قهوه می باشد.

امروزه به دلیل اینکه افراد زمان زیادی را به کار کردن مشغول هستند ، از قهوه برای کسب انرژی و بالا بردن احساس شادابی در خود استفاده می کنند.

قهوه به دلیل داشتن کافئین در برطرف کردن خستگی و بازگشت انرژی بسیار موثر است که همین دلایل باعث شده است که خرید دانه قهوه در لیست خرید افراد جای ثابتی داشته باشد.

در گذشته مردم برای خرید دانه قهوه حق انتخاب بسیاری نداشتند و مجبور به خرید دانه های قهوه ای بودند که فروشگاه محل سکونتشان آن دانه ها را رست داده بود و می فروخت.

ولی امروزه به دلیل پیشرفت علم و همچنین زیاد شدن تعداد شرکت های تولید قهوه در جهان و راحتی در انتقال مواد غذایی به دیگر کشورها ، خرید دانه قهوه بسیار راحت و آسان شده است و هر فردی در هر کجای جهان می تواند قهوه دلخواه خود را خریداری کرده و بنوشد.

امروزه هر فردی می تواند خیلی راحت و حتی از طریق اینترنت قهوه دلخواه خود را به صورت دانه قهوه ، کپسول قهوه ، پودر قهوه و ... خریداری نمائید.

ینا به توصیه قهوه دوستان و همچنین شرکت های تولیدی قهوه ، بهتر است که قهوه را به صورت دانه قهوه خریداری نمائید و هر هنگام که تمایل به نوشیدن قهوه داشتید به اندازه موردنیاز خود از آن آسیاب کنید.

زیرا قهوه تا زمانی که به صورت دانه باشد و در مکان خشک و تاریک و بدون رطوبت نگهداری شود برای زمان طولانی تری طعم و عطر و بوی خود را حفظ می کند.

بنا به این موارد گفته شده شما می توانید با خرید دانه قهوه و آسیاب کردن آن در زمان مصرف ، نوشیدن یک فنجان قهوه با طعم و عطر عالی را به خود هدیه دهید.

نکات مهم در هنگام خرید دانه قهوه :

1) شناخت انواع دانه های قهوه

اولین چیزی که در خصوص قهوه باید بیاموزید و به آن توجه کنید ، انواع دانه های قهوه می باشد.

معروف ترین دانه های قهوه ، دانه قهوه روبوستا (Robusta) و دانه قهوه عربیکا (Arabica) می باشد که در هنگام تولید انواع قهوه ها در کمپانی ها ممکن است این دانه ها را به صورت جداگانه و یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار دهند.

باید دقت داشته باشید که قهوه عربیکا و روبوستا از نظر طعم ، عطر و بو ، کافئین ، ظاهر با هم خیلی تفاوت دارند.

علاوه بر اینها اینکه خود دانه های قهوه عربیکا یا روبوستا در چه مناطقی کشت می شوند ، باعث ایجاد طعم های متفاوتی در آنها می شود.

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا :

  • قهوه عربیکا دارای طعم ترش تری است ولی قهوه روبوستا دارای طعم تلخ تری است.

  • دانه های قهوه عربیکا به دلیل اینکه معمولا در مزارع کوهستانی با ارتفاع زیاد کشت می شوند دارای کیفیت و عطر و طعم بهتری است.

  • قهوه روبوستا دارای کافئین بالاتری نسبت به قهوه عربیکا می باشد.

  • قهوه های عربیکا دارای قیمت بالاتری نسبت به روبوستا هستند.

2) طعم قهوه

طعم قهوه یکی دیگر از نکاتی است که در تشخیص یک قهوه مرغوب و با کیفیت باید به آن توجه داشت.

البته قهوه ها دارای طعم های متنوعی هستند بنابراین انتخاب یک قهوه و طعم آن ، کاملا سلیقه ایی است و بستگی به ذائقه فرد دارد.

3) خرید دانه قهوه تازه

در هنگام خرید قهوه حتما به این موضوع توجه داشته باشید که قهوه تازه باشد و زمان تولید آن یا زمان رست آن (بو دادن دانه های قهوه) تازه باشد ، زیرا قهوه تازه دارای طعم و بوی بهتری می باشد و با کیفیت تر است.

بنا به نظر قهوه دوستان یک قهوه خوب و تازه ، قهوه ای است که میزان اسیدیته آن مناسب باشد و به خوبی وبه اندازه رست شده باشد.( نه آنقدر بو داده شود که مزه سوختگی دهد و نه آنقدر کم بو که هیچ عطری نداشته باشد.)

4) شیوه بسته بندی قهوه

دانه های قهوه که توسط شرکت های معتبر و برند جهان تولید می شوند همگی دارای بسته بندی های با کیفیت هستند که در هنگام انتقال به دیگر کشورهای جهان کیفیت قهوه از بین نرود.

آنها معمولا قهوه ها را در قوطی های فلزی دربدار یا در پاکت های سه لایه وکیومی بسته بندی می کنند.

در هنگام خرید قهوه حتما به شیوه بسته بندی آن و همچنین محل نگهداری قهوه در مغازه یا فروشگاه توجه کنید ، زیرا این موضوع در کیفیت قهوه بسیار موثر است و اگر به درستی نگهداری نشود باعث خراب شدن قهوه و حتی بد شدن طعم و عطر قهوه می شود.

اینها موارد اصلی بودند که در هنگام خرید دانه قهوه و قهوه مناسب با ذائقه تان باید به آنها توجه داشته باشید.

نکته: هر هنگام که می خواهید دانه های قهوه را آسیاب کنید باید متناسب با دستگاه خود یا متناسب با روشی که می خواهید قهوه را دم بیاورید ، دانه قهوه را آسیاب کنید زیرا در طعم قهوه دم آمده بسیار تاثیر گذار می باشد.

در آخر توصیه ایی که داریم اینکه سعی کنید قهوه خود را از فروشگاه ها و شرکت های معتبر خریداری کنید.

همچنین بهتر است قهوه های تولیدی کمپانی ها معتبر جهانی همچون ایلی ، لاوازا و ... را که بسته بندی های آنها به صورت پلمپ هستند ، خریداری کنید.

یکی از فروشگاه های قهوه که فقط قهوه های اورجینال و برند جهانی را عرضه می کند ، فروشگاه سه میم می باشد.

فروشگاه قهوه سه میم دارای آرشیو غنی از قهوه های برند و مارک جهانی است که می توانید با توجه به توضیحات داده شده در مورد هر کدام از قهوه ها در وبسایت فروشگاه سه میم ، قهوه متناسب با ذائقه خود را خریداری نمائید.

نمونه قهوه های اورجینالی که به صورت دانه در فروشگاه سه میم موجود می باشد:

شما می توانید از طریق آدرس فروشگاه اینترنتی سه میم انواع قهوه های برند و اورجینال را به صورت دانه قهوه ، پودر قهوه و ... با ارزان ترین قیمت و به صورت مستقیم خریداری نمائید.

 

نویسنده: الهام خجسته

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top